PDF Drukuj Email
Uczniowie z Mechanika mistrzami pierwszej pomocy
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 01 maja 2018 00:00


Na odbytych w dniu 23 kwietnia br. Strefowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK nasza drużyna w składzie: Gabriela Bąkowska, Aleksandra Kobylańska, Daria Giża, Jowita Grodzicka i Grzegorz Chomiński wywalczyli I miejsce. Organizatorem Mistrzostw był Oddział Rejonowy PCK, Starostwo Powiatowe i PWSZ w Nysie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 27 kwietnia 2018 06:35W dniu 26.04.2018 uczniowie z klasy 1TE, 1BZ z panią Joanną Tomasiak i panią Tamarą Korus zaprosili do auli dyrekcję, nauczycieli i uczniów na akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na scenie pojawił się sejmik uczniowski, król i posłowie, aby przypomnieć uchwałę sejmową sprzed 227 lat oraz to jak ważnym wydarzeniem było podpisanie konstytucji w 1791 roku. Organizatorzy akademii postarali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas współczesnych jest Ojczyzna, Naród, Wolność.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wręczenie certyfikatów TIG
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00


27 kwietnia w czasie uroczystego zakończenia klas maturalnych odbyło się wręczenie certyfikatów z kursu spawania TIG, który odbywał się w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy II. Uczniowie którzy odebrali certyfikaty z rąk pana dyrektora Henryka Mamali:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
NASZ MISTRZ ORTOGRAFII
Wpisany przez ALitwin   
środa, 25 kwietnia 2018 06:03


Miło nam poinformować, że Bartosz Maciorowski, uczeń klasy IIITA, zajął trzecie miejsce na Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się 10.04.2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących CAROLINUM. Bartek przygotowywał się pod kierunkiem pani Beaty Pelc. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

 
PDF Drukuj Email
Finał wojewódzki na najlepsze e-Portfolio rozstrzygnięty !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:20


Miło nam poinformować społeczność szkolną, że dwóch naszych uczniów: Damian Kociołek z klasy 3 TA oraz Fabian Sobek z klasy 3 TS brali udział w konkursie na najlepsze e- Portfolio w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2 w siedzibie RZPWE w Opolu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pokazy spawalnicze 2018
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 20 kwietnia 2018 07:35


Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Nysie już po raz dziesiąty zorganizowało pokazy spawalnicze, w tym roku pod hasłem „bezpieczeństwo innowacyjność i rozwój spawalnictwa”. Pokazy te mają na celu promocję najnowocześniejszych urządzeń spawalniczych , odzieży ochronnej i osprzętu spawalniczego . Głównymi organizatorami pokazów spawalniczych są Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, hurtownia Mexpol z Opola,  Messer z Chorzowa producent gazów technicznych i Lincoln Electric z Bielawy jeden z największych na świecie producentów urządzeń spawalniczych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Wpisany przez ALitwin   
środa, 18 kwietnia 2018 08:07


Informujemy, że od 28 maja rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie nyskim. Rekrutacja będzie prowadzona  przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Zapoznaj się z Poradnikiem Kandydata

Harmonogram rekrutacji

 
PDF Drukuj Email
Święto Klubu HDK PCK „Cardia”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 18 kwietnia 2018 06:37


W dniu 13 kwietnia 2018r. w auli szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się Szkolne Święto Klubu HDK PCK „Cardia”.
Honorowy Patronat nad Świętem objął Starosta Nyski, który również był fundatorem nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów. Uroczystość otworzył oraz przywitał przybyłych gości Prezes Klubu Jerzy Kiełb. Dyrektor Szkoły Henryk Mamala podziękował i pogratulował wszystkim obecnym w auli krwiodawcom. Wśród zaproszonych gości byli obecni Starosta Nyski Czesław Biłobran, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego Kazimierz Darowski, Przewodniczący Okręgowej Rady HDK PCK w Opolu Robert Burzyński oraz Wiceprezes Oddziału Okręgowego PCK Marek Flakowski.
Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2018 08:32
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Warsztaty z pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Skoroszycach
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 kwietnia 2018 07:16


W dniu 6 kwietnia br. w Zespole Szkół w Skoroszycach odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Warsztaty były skierowane do uczniów klasy I i VII szkoły podstawowej. W roli instruktorów tym razem wystąpiły uczennice-członkowie szkolnej drużyny ratowniczej: Agata Kotara i Zuzanna Bochniarz.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wizyta studyjna w INTERSNACK POLAND
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 00:00


13.04.2018 - Wizyta klasy 3TA w zakładzie produkcyjnym Intersnack Poland zajmującym się wytwarzaniem "ulubionych przekąsek Polaków". Uczniowie mieli okazję zobaczyć procesy produkcyjne chrupek i czipsów produkowanych w zakładzie. Sposoby sterowania produkcją, pakowania i transportu gotowych wyrobów oraz wymogami i potrzebami kadrowymi zakładu pracy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Strzelcy z Mechanika Mistrzami Powiatu
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 10 kwietnia 2018 11:40

27 marca br. w auli nyskiego Carolinum odbyło się podsumowanie Powiatowej Ligi Strzeleckiej.

I miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna w składzie:
- Wojciech Ugarenko
- Michał Tomaśko
- Konrad Usiarczyk
- Adrian Litowiński

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 9 z 73